Evropska vas – Romunija

Namen projekta Evropska vas je bolje spoznati vse pridružene članice Evropske unije, se seznaniti z njihovo kulturo, kulinariko, običaji, navadami, glasbo, nošo, posebnostmi, spoznati njihove zastave, grbe in proučevati njihov način življenja.

Vse, kar nastaja skozi šolsko leto pri pouku in drugih dejavnostih, učenci predstavijo v mestnem jedru Ljubljane na zaključni prireditvi. Učenci predstavijo izbrane države in z medsebojnim sodelovanjem vseh šol zgradijo vas, ki prikazuje vse države v Evropski uniji.

V šolskem letu 2011/2012 je OŠ Vide Pregarc predstavljala Romunijo. Tudi English Film Club je sodeloval pri projektu. Posneli smo filmček, ki prikazuje dejavnosti v sklopu romunskega dneva v podaljšanem bivanju. Rok in Slaven sta napisala članek, ki je bil objavljen v Zelenem glasu.

Da bi še bolje spoznali Romunijo smo se dogovorili za intervju z romunskim veleposlanikom v Sloveniji, ki ga lahko preberete tukaj.

English Film Club na romunskem veleposlaništvu