O krožku

Krožek English Film Club deluje na naši šoli že sedmo leto. V krožek so vabljeni učenci od 6.-9. razreda, ki jih zanima film, fotografija in mediji.

Pri interesni dejavnosti:

• učenci spoznajo kamero in kako nastane film/video
  • spoznajo kdo sodeluje pri nastajanju filma
  • znajo napisati kritiko filma in novinarski članek
  • učenci se preizkusijo v snemanju in nastopanju pred kamero
  • učenci spoznavajo različne filmske žanre ter njihove značilnosti
  • učenci spoznajo delo v filmskem studiu in kako nastane film
  • učenci spoznajo kako nastane informativna oddaja in pomagajo pri ustvarjanju šolske informativne oddaje ‘Info pregarček’
  • učenci oblikujejo prispevke za spletno stran in jih tudi objavijo
  • učenci se spoznajo osnove fotografiranja in se naučijo oblikovati fotografijo
  • učenci spoznajo kako nastane oddaja na televiziji in soustvarjajo prispevke za oddajo Infodrom
  • učenci spoznajo delo novinarja in se preizkusijo v vlogi novinarja
  • učenci se bodo udeležili dvodnevne ekskurzije v Nemčijo in pripravili fotoreportažo

Vsako leto si učenci v okviru krožka ogledajo izbrani film in nato oblikujejo filmski plakat, ki ga nato razstavimo na šoli. Skozi celotno šolsko leto učenci pomagajo pri snemanju in tudi sami snemajo in fotografirajo različne šolske prireditve, utrip na šoli. Po končanem snemanju izdelajo film in napišejo novinarski članek. Članki so objavljeni na spletni strani šole, v glasilu Zeleni glas (glasilo turističnega društva Zelena jama) in ostalih medijih. Učenci vsako šolsko leto sodelujejo na različnih fotografskih natečajih in nato pripravijo fotografsko razstavo v prostorih šole. V šolskem letu 2015/2016 pa bodo učenci, ki sodelujejo pri krožku sodelovali pri oddaji Infodrom (RTV Slovenija) in pripravljali prispevke v rubriki Otroci dopisniki. Posnetki so nato objavljeni v sami oddaji in na spletu.

V preteklosti so učenci objavili svoje članke tudi na uradni spletni strani Eko šole in v reviji Viva.

Pri krožku se učenci naučijo tudi osnov fotografiranja in sodelujejo na fotografskih natečajih. V galeriji slik si lahko ogledate fotografije, ki so nastale v preteklih letih, s katerimi so učenci sodelovali na različnih fotografskih natečajih in bili zelo uspešni.

V šolskem letu 2012/2013 je krožek dobil svojo spletno stran, ki je pred vami. Spletna stran je nastala, da bi krožek in mutimedijske vsebine približali učencem, ter da bi bili starši in širša javnost obveščeni o delu in uspehih krožka.

Šolsko leto 2012/2013 je bilo polno filmskih izzivov, saj smo se odpravili na dvodnevno ekskurzijo v Avstrijo in Nemčijo. V Nemčiji smo obiskali največji filmski studio v Evropi Bavaria Film Studios.